Afrikalı öğrenciler ilk kez kayak yaptı

17.02.2012

Ankara’da çeşitli üniversitelerde öğrenim gören, somali, pakistan, kenya, tanzanya, malavi ve moğolistan’dan gelen yaklaşık 25 öğrenci hafta sonu türkiye gönüllü eğitimciler derneği (tüged) tarafından düzenlenen etkinlik ile elmadağ kayak merkezi’nde kayak yaptılar.

Gönüllü eğitimciler’ den somali yararına iftar

15.08.2011

Tüged’in geleneksel iftarında bu sene somali’ye yardım kampanyası damgasını vurdu. tedaş misafirhanesindeki iftar programına, erzurum milletvekili mücahit daloğlu, türksat genel müdür yrd. ahmet kaplan, sivil toplum kuruluş başkanları ile somali’den mülteci olarak gelen 12 çocuk yanında ankara’da okuyan somalili, sudanlı, etiyopyalı ve tanzanyalı üniversite öğrencileri de katıldı.

Tüged makedonyalı öğrencilere çanakkaleyi gezdirdi

21.07.2011

(tüged) türkiye gönüllü eğitimciler derneği ve muradiye kültür vakfı işbirliğinde makedonyalı türk asıllı 44 öğrenci sorumlu öğretmenleri ve rehber eşliğinde çanakkale’yi gezdiler. gezi de atalarının üsküp ve manastır’dan gelerek çanakkale savaşına katıldıklarını ve şehit düştüklerini öğrenen makedonyalı konuk öğrencilerin çok duygulandıkları gözlendi.

Mekedon öğrenciler kapadokya’ ya hayran kaldılar

20.05.2011

Türkiye gönüllü eğitimciler derneği (tüged)’in tarafından 23 nisanda ankara’ya getirilen, makedonya’nın goztivar ve struga bölgesinden lise mezunu işsiz 10 gençkayseri, nevşehir ve kapadokya’yı gezdiler. makedon öğrenciler gezilerinde özellikle kapadokya’ya hayran kaldılar

Tüged gezisi ile çocuklar ilk kez uçtular

12.05.2011

Siverek genelinden belirlenen 20 başarılı öğrenci, ilk kez bindikleri uçakla geldikleri ankara’da 3 gün boyunca gezdiler. türkiye gönüllü eğitimciler derneği(tüged)’nin düzenlediği ‘çalışmak sizden uçurmak bizden’ kampanyasıyla ankara’yı gezen öğrenciler ankara’ya hayran kaldılar.

Başkent makedonya nostaljisi yaşadı

29.04.2011

Makedonya’dan gelen türk öğrenciler ankaralılara çektiği müzik ziyafeti dinleyicilere makedonya nostaljisi yaşattı.