Hami-yet öğrencileri rüyalarına uçtular

30.10.2013

Yozgat valiliği tarafından hayata geçirilen hamiyet (koruyucu yetim destek) projesi kapsamında 31 çocuk, türkiye gönüllü egitimciler dernegi ve anadolujet işbirliği ile ”çalışmak sizden uçurmak bizden” projesi kapsamında , mardin valisi dr. ahmet cengiz’in davetlisi olarak mardin’e gitti. vali abdulkadir yazıcı’nın da katıldığı seyahatte çocuklar ilk kez uçağa binmenin heyecanını yaşadı.

Tüged’ ten anlamlı iftar

06.08.2013

Türkiye gönüllü eğitimciler derneğinin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu sene kadir gecesi ankara kocatepe camii avlusunda 200 somalili aileye iftar verdi.

Tüged misafir öğrencilere konya’yı gezdirdi

08.03.2013

Türkiye gönüllü eğitimciler derneğinin organizasyonu ve konya büyükşehir belediye başkanlığının ev sahipliğinde, başkent ankara’da öğrenim gören; pakistan, somali, kenya, tanzanya, malavi ve türk öğrencilerden oluşan yaklaşık 20 kişilik üniversite öğrencisi yüksek hızlı tren ile günü birlik mevlana’nın şehri konya’yı gezdiler.

Siverekli öğrenciler hayatlarında ilkleri yaşadılar

27.02.2013

Şanlıurfa ili siverek ilçesi ilköğretim okulu 2. kademesinde okuyan siverek ilçesinin en başarılı 20 öğrenci, ilk kez bindikleri uçakla geldikleri ankara’da 3 gün boyunca gezdi.

Tüged somali’li kız öğrencilere konya’yı gezdirdi

31.05.2012

Türkiye gönüllü eğitimciler derneği tarafından üniversite öğrenimi görmek üzere somal’den getirilen 12 somali’li öğrenci yüksek hızlı tren konya’yı gezdiler.

Tüged üniversiteyi ağaçlandırıyor

10.05.2012

2010 yılında sivil toplum ve üniversite dayanışması kapsamında kırıkkale üniversitesi kampüsüne 4 bin çam ağacı diken gönüllü eğitimciler ve insani değerler derneği 2012 yılında geçen hafta 2. kez 2 bin çam fidanı daha dikmek suretiyle üniversiteyi ağaçlandırıyor. hafta sonu gerçekleşen ağaç dikme etkinliğine türkiye gönüllü eğitimciler derneği genel başkanı yrd. doç. dr. ibrahim erdoğan ve insani değerler derneği başkanı mehmet bozdemir, dernek üye ve yakınları ile uluslar arası öğrenciler katıldı.