”YUNO” Eğlenen Zihinler Dünyası Dergisi

Gönüllü Eğitimciler Derneğinden “ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik bulmaca, zeka oyunları, tarihten sayfalar, medeniyetler ve beslenme içerikli YUNO isimli dergi çıktı”

Eğitim alanında faaliyet gösteren Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından, Ankara’daki çeşitli üniversitelerin matematik ve eğitim fakültelerinde gönüllü üniversiteli öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan “Eğlenen Zihinler Dünyası” YUNO isimli dergi ilk sayısı çıktı.
YUNO, ilk ve orta öğretimde okuyan öğrencilerin zekalarının gelişmesini katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 32 sayfa ve renkli olarak çıkan dergi 20 bin adet olarak sponsor bir dershane tarafından finanse edilerek basılmış olup öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Gönüllü  Eğitimcilerin Yayınları

Gönüllü Eğitimciler Derneği bugüne kadar özellikle çocuklara yönelik kitaplar yayınlamıştır. Bu yayınlar; Yayla Gülü, Çanakkale Zaferimiz ve Gerçekler, Sığınak, Tarihimizde Kahramanlarımızın Çocuklukları, ve Gül Kedisi isimli çocuk kitaplarıdır. Dernek merkezinde, İlköğretim okulu 4,5 ve 6. sınıf öğrencileri olarak; Yazarlık ve yetenek kursuna katılan bir gurup öğrencinin kaleme aldığı “GÜL KEDİSİ” isimli kitap, içerik olarak şiir, öykü ve masaldan oluşmaktadır. Tamamen öğrencilerin eseri olan “Gül Kedisi” çocuk kitabı derneğin yayınları içerisindeki yeri çok önemlidir.