Yozgat Okuyor

Törende konuşan Yozgat Valisi Amir Çiçek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor” kampanyası kapsamında kentte “Yozgat Haydi Okumaya Kampanyası”nı yürüttüklerini belirterek, vatandaşların boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirdiklerini söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenen törene Yozgat Valisi Amir Çiçek ve Belediye Başkanı Yusuf Başer, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yozgat Valisi Amir Çiçek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor” kampanyası kapsamında kentte “Yozgat Haydi Okumaya Kampanyası”nı yürüttüklerini belirterek, “Bu kampanya başladığı günden bu yana ilimiz genelinde kamu kurum ve kuruluşları, gönüllü kuruluşlar ve vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdiler.

Yozgat Belediyesi de bu kampanya çerçevesinde örnek bir uygulama başlatarak yeni evlenen çiftlere Türk bayrağının yanında birde kitap hediye etmektedir. Bizim için sevindirici bir olay da kampanyayı Sivil Toplum Kuruluşlarının katılarak desteklemeleridir.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN da yaptığı konuşmasında Yozgat okuyucusunu on bin kitapla buluşturmak amacıyla bu kampanyayı başlattıklarını. Kampanya ile özellikle öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve birer kitap kurdu olmalarını amaçladıklarını herkesin kampanyaya katılabilmeleri için bir kitap bir lira sloganıyla yola çıktıklarını belirttiler.

Dernek olarak çocuk yayıncılığı alanında yaklaşık 50 adet yayınlarının olduğunu böyle bir kampanya başlatmaktan çok mutlu olduklarını ve bu alandaki çalışmalarının artarak devam edeceğini açıkladılar.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği

Basın ve İletişim Merkezi