Yaşlılar Haftası Etkinliğimiz

”SİVİL TOPLUM, YEREL YÖNETİM ELELE YAŞLILAR HAFTASI KUTLANDI”

Yaşlılar haftası sebebiyle, Sivil Toplum Kuruluşu ve Yerel Yönetim işbirliğinde yaşlılar haftası kutlandı. Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Derneği ile Yerel Yönetim kuruluşu olarak Yenimahalle Belediye Başkanlığı işbirliğinde yaşlılar haftasında yemekli bir program düzenlediler.

Yenimahalle Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen programa, SHÇEK Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Seyranbağları Huzurevi, Süleyman Demirel Huzurevi, Ümütköy Huzurevi ve Altındağ Belediyesi Bakım evinde kalan yaşlılar ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Özürlü Danışma Merkezine kayıtlı bir gurup özürlü ailesi ile birlikte olmak üzere programa yaklaşık 350 kişinin katıldığı programda TRT Ankara Radyosu Sanatçıları mini bir konser verdi. Ayrıca Gönüllü Eğitimciler Derneği Gül İlahi Grubu çocukları da ilahi söylediği programda, Yaşlılar ve Özürlüler gönüllerince eğlenip hoşça bir vakit geçirdiler.

AHMET DUYAR’A GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLERDEN PLAKET

Dernek Genel Başkanı sayın Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN yaptığı kısa konuşmasında; Dernek olarak eğitim alanında çalışmalar yaptıklarını bunun yanında sosyal amaçlı çalışmalarının da bulunduğunu söyleyerek günün önemini belirten kısa bir açıklama yaptılar. Sayın ERDOĞAN Yaşlılar haftası programına katkılarından dolayı Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet DUYAR adına başkan yardımcısı Yılmaz ÖZBEK’E plaket verdiler. Sayın ÖZBEK’te Gönüllü Eğitimcilerin yaptıkları çalışmalardan övgü ile bahsederek bu programdan dolayı teşekkür ettiler.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı