TÜGED’den Evliliğin A, B, C’si 5. Konferansı

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği 8 Kasım 2009 tarih Pazar günü Evliliğin ABC’si konulu 5. Konferansını verdi. Bilinçli Birey, Nitelikli Aile, Kaliteli Toplum ve Yaşanabilir Bir Dünya parolasıyla Kocatepe Kültür Merkezinde; Dr. Senai DEMİRCİ “Evlilik Aşkı Oldurur” konulu konferans verdi. Yoğun katılımın olduğu konferansta salon dolup taştı. Evli çiftlerlin katıldığı ve özelliklede bayan izleyicilerin çokluğu ve dikkatlice konferansı dinledikleri zaman zamanda görüşlerini iletme imkânı buldular. 

Konferansta Araştırmacı yazar Aliye SATILMIŞOĞLU Evlilikte “Biz Olmanın Muhteşemliği” ve Kişisel Gelişim Uzmanı Rabia ZİNCİRKIRAN’da “Evliliğe Giden Doğru Adımlar” konulu bir sunum yaptılar.

Konferansta evliliklerinin uzun yıllar sürdüren evli çiftlere evlilik kurumunu korumaları anısına teşekkür plaketi ile ödüllendirildiler. Katılımcılardan 56 yıllık evli olan Cevdet Kenan  ve Meliha ERDOĞAN çifti ile 50 yıldır evli olan Mahmut Habibe TOPLAN çiftlerine evlilik kurumunu uzun süre sürdürmeleri anısına  Dr. Senai DEMİRCİ tarafından sertifika verildi. Ayrıca 30- 40 ve 50 yıllık evli olan birçok katılımcıya teşekkür sertifika verildi.

TÜGED AİLEYİ MASAYA YATIRDI

TÜGED Aile Müesseselerimizi erozyondan korumak için, kuruluşumuzdan itibaren Aile konulu çeşitli konferans, panel, seminerler düzenmiş ve ayrıca aile okulu kursları vermektedir.

İlk olarak; 15 Ocak 2005 Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Salonunda Araştırmacı yazar Hüseyin ARSLAN “Aile İçi İletişim “ konulu seminer vermiş.Daha sonra Yerel yönetimlerde alanında ilk olan aylık 32 saatlik kursların verildiği Polatlı Aile Okulunu 2006 yılında kurmuştur. 2007 yılında Polatlı Aile Okulu geliştirilerek Polatlı Aile Danışma Merkezinin kurulmuş ve Polatlıda 2 yılda 5 Bin kişi Aile Okulu, Aile Danışma Merkezi ve Aylık seminerlerden istifade etmişlerdir. Bu proje halen Belediye tarafından devam etmektedir.

Dernek olarak; sayısız seminer, 2 adet brifing, 5 kez konferans ve panel, Aile Okulu Kursları ve Aile Danışma Merkezi, Aile konulu 1 adet yayını bulunmakta bu alanda 2. kitap yakında ailelerin hizmetine sunulacaktır.

Dernek Başkanı Doç. Dr. Sayın İbrahim ERDOĞAN yaptığı açıklamada, dernek olarak toplumun temel taşı ama en önemli kurumu olan Aileyi masaya yatırdıklarını dernek olarak Ankara’da birçok seminerler, konferans verdiklerini bu alanda eğitim çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler

Derneği Basın Sorumlusu