TÜGED Kayseri’ de Evliliğin ABC’si 6. Konferansını Düzenledi

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği 13 Aralık 2009 tarih Pazar günü Evliliğin ABC’si konulu 6. Konferansı Kayseri’de verdi. Bilinçli Birey, Nitelikli Aile, Kaliteli Toplum ve Yaşanabilir Bir Dünya parolasıyla Kayseri İl Özel İdaresi Erciyes Kültür Merkezi; Cemil TOKPINAR “Ailede Ömür Boyu Aşk” konulu konferans verdi. Yoğun katılımın olduğu konferansta salon dolup taştı. Evli çiftlerlin katıldığı ve özelliklede bayan izleyicilerin çokluğu ve dikkatlice konferansı dinledikleri zaman zamanda görüşlerini iletme imkânı buldular.

Konferansta Araştırmacı yazar Saliha ERDİM “Evlilikte Eş Seçimi” ve Kişisel Gelişim Uzmanı Rabia ZİNCİRKIRAN’da “Evliliğe Giden Doğru Adımlar” konulu bir sunum yaptılar.

TÜGED Aile Müesseselerimizi erozyondan korumak için, kuruluşumuzdan itibaren Aile konulu çeşitli konferans, panel, seminerler düzenmiş ve ayrıca aile okulu kursları vermektedir.

 “Aile İçi İletişim “ konulu ilk seminer 2005 yılında Yenimahalle Belediyesi Başkanlığında verilmişti. Daha sonra alanında bir ilk olan ve aylık 32 saatlik kursların verildiği Polatlı Aile Okulunu kurulmuş ve daha sonrada Polatlı Aile Okulu geliştirilerek PADMER;  Polatlı Aile Danışma Merkezinin kurulmuş ve halen bu proje Belediye tarafından devam etirilmektedir.

Dernek olarak Aile konulu sayısız seminer, brifing, konferans ve paneller verdik. Aile Okulu Kursları ve Aile Danışma Merkezi, Aile konulu yayınlarımız bulunmakta ve ailelerin hizmetine sunulmuştur.

En son Kayseri  Erdemli Asile ve Nesil Derneği ve TÜGED ile birlikte Kayseride konferans verdiklerini. Belirten Dernek Başkanı Doç. Dr. Sayın İbrahim ERDOĞAN yaptığı açıklamada, dernek olarak toplumun temel taşı ama en önemli kurumu olan Aileyi masaya yatırdıklarını dernek olarak Ankara’da birçok seminerler, konferans verdiklerini talep gelmesi halinde Ankara dışındada konuyla ilgili Aile konulu seminer ve konferanslar vereceklerini çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi

 

Türkiye Gönüllü Eğitimciler

Derneği Basın Sorumlusu