TÜGED’ in Yozgat Çıkarması

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Sarıkaya’ya Kız Öğrenci Yurdu yapmaya hazırlanıyor. Dernek, ilçeye kurulacak yüksek okul için de her türlü desteği vermeye hazır.
Genel Başkanlığını hemşehrimiz Kırıkkale üniversitesi öğretim görevlisi Yrd.Doç.Dr İbrahim Erdoğan’ın yaptığı Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Sarıkaya İlçesi’nde köyden gelen kız çocuklarına barınma imkanı sağlayacak kız öğrenci yurdu ile yüksek okul yapmak için kolları sıvadı.
Dün Yozgat’a gelen Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan, Genel Sekreter Hayati Otyakmaz, Dernek Sarıkaya Temsilcileri Hasan Yıldız, Atilla Yurt ve Gazeteci Kelami Akdemir, ilçeye kurulması planlanan kız öğrenci yurdu ve yüksek okulla ilgili çeşitli temaslarda bulundular.
Erdoğan ve beraberindekiler sırasıyla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şenol Daştan, Vali Amir Çiçek, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Belediye Başkanı Yusuf Başer ve İleri Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Yusuf Koçsoy’u ziyaret ettiler.
Gülbeyaz Yıldız Kız Öğrenci Yurdu temeli hava şartlarının el vermesiyle ilk baharın atılacak!
Derneğin Sarıkaya Temsilcilerinden Hasan Yıldız’ın arazisini bağışlaması ile gündeme gelen kız yurdunun Yıldız’ın annesinin adına Gülbeyaz Yıldız ismiyle yapımını planladıklarını belirten Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan, ilçeye kurmayı planladıkları yüksek okul ve Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu’na bağışladıkları 20 bilgisayarla ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Yıldız’a yurt binasının yapımında gösterdiği destekten ötürü teşekkür eden Erdoğan, 120 öğrenci kapasiteli kız yurdunun Sarıkaya için bir ihtiyaç olduğunu belirterek, inşaat sezonu ile birlikte yurdun temellerini atacaklarının müjdesini verdi.
Üniversiteye Yüksek Okul desteği!
Erdoğan, ayrıca ilçeye yüksek okul kurulması için bina yapımında destek olmak istediklerini belirterek, Rektör İnci Varinli ile yaptıkları görüşmeden olumlu sonuç aldıklarını belirtti.
Mesleki Eğitim Programı hayata geçiyor
Akdağmadeni Yüksek Okulu için de 20 adet bilgisayar desteğinde bulunduklarını ifade eden Erdoğan, Yozgat’ın işgücüyle ilgili önemli bir projenin de temellerini attıklarını söyledi.
Yozgat’ta Mesleği Eğitim İş Gücü Programı’nı hayata geçirerek kalifiye elemanların yetişmesine öncü olmayı hedeflediklerini vurgulayan Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan; “Bu çalışma Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği’nin ortaklaşa işbirliği olacak. Programın hayata geçmesi ile ilköğretimden mezun olan öğrencilerimiz alacakları eğitimlerle 18 yaşını doldurmak kaydıyla meslek edinmiş şekilde iş hayatına atılma imkanı bulacaklar” dedi.
Vali AMİR ÇİÇEK’ide makamında ziyaret eden heyet projeleri hakkında Vali ÇİÇEK’e sunum yaptı.Sarıkaya’ya yapılacak Gülbeyaz Yıldız Kız öğrenci yurdu,mesleki eğitim iş gücü projesi,özürlü ve Engellilere derneğin internet aracılığı ile yapılacak hizmetleri,Dernek Genel Sekreteri Sarıkayalı hemşehrimiz Hayati Otyakmaz’ın kaleme aldığı çocuklara yönelik Kitaplardan da bin adet Yozgat Valiliğine göndermek gibi konularda Vali ÇİÇEK’i bilgilendiren heyet Vali ÇİÇEK’ten olumlu neticeler alarak memnuniyetle ayrıldılar.Vali ÇİÇEK ise konuyu yakından takip edeceğini başta kız yurdu olmak üzere projelerine destek vereceği sözünü vererek şunları söyledi”Anlattığınız konularda bizimde düşüncelerimiz vardı.Bu gün halk günü toplantımız vardı.çok mutluydum.şimdi sizleri dinleyince mutluluğum daha da arttı.Bizde bu manada çalışmalar yapmayı planlıyorduk sizin anlattıklarınız bizim yapmayı düşündüklerimiz aynı şeyler olduğu için size teşekkür ediyorum”dedi