TÜGED’ den Engellilere Bilgisayar

(TÜGED) Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, 10-16 Mayıs Engelliler haftası nedeniyle 25 Engelliye Bilgisayar DAĞITTI. Keçiören Belediye Başkanı sayın Turgut ALTINOK’ UN himayelerinde, Keçiören Belediyesi Estergon kalesi Osmanlı sofrasında düzenlenen bir tören ile Türk Telekom A.Ş Tarafından bağışlanan 25 adet bilgisayar engellilere dağıtıldı.

Estergon kalesinde düzenlenen yemekli program, Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Sacit ADALI, Ankara Vali Yrd. Mehmet KURDOGLU, Keçiören Belediye Başkanı Turgut ALTINOK, Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürü Neriman KOCA, yaklaşık 150 Engelli ve yakınının katılımı gerçekleştirildi.

TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN yaptıkları konuşmasında; Dört duvar arasında yaşamak zorunda olan özellikle bedensel engelli kardeşlerimizin Bilgisayar öğrenerek evde istihdam edilmesinin sağlanması amacı ile Dernek olarak “1000 Engelliye 1000 Bilgisayar” kampanyası başlattıklarını kampanya çerçevesinde şu ana kadar 150 engelliyi bilgisayarla buluşturduklarını ve kampanyanın devam ettiğini belirttiler.

Programa katılan Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Sacit ADALI ve Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut ALTINOK’UN, Engellilere Bilgisayarları verirken duygulandıkları görüldü. Sayın ALTINOK Duyarlı Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumu kuçaklayan böyle güzel projelerini her zaman seve seve destek vereceklerini söylediği program engellilere yemek ikramının ardından çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

TÜGED
TÜRKİYE GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ
BASIN İLETİŞİM MERKEZİ