TÜGED’ den 2. Gençlik Projesi

TÜGED; Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği, Ulusal Ajansın Avrupa Birliği Gençlik Projeleri kapsamında “Ana Kucağı” isimli proje ile 30 bayan kursiyer 3 ay süreyle Çocuk Bakımı ve Beslenmesi hakkında Eğitim alacaklar. Eğitimler Pursaklar Halk Eğitim Merkezi’nde verilecek. Kurs bitiminde katılımcılara katılım sertifikası verilecek. 

Kurs Halk Eğitim Merkezi’nde başlatıldı. Proje tanıtımı Pursaklar Aile Yaşam Merkezi’nde 22 Mayıs Cuma günü saat 10.30’da yapılacaktır.

TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, dernek olarak daha öncede “Geleceğimiz Engellemeyiniz” isimli gençlik projesini başarıyla tamamladıklarını, Proje ile 30 engelliye uzaktan eğitim tekniği ile bilgisayar işletmenliği ve web tasarım kursları verdiklerini ve kurs sonunda birçok engelli kardeşimiz part time parça başı evlerinden iş yaptıklarını belirttiği, Sayın ERDOĞAN dernek olarak bu 2. Gençlik projeleri olduğunu özellikle gençlere yönelik olarak 3 ay sürecek kurstan sonra istihdam konusunda kursiyerlere yardımcı olabileceğini ve ayrıca bu projede göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet CENGİZ ve Halk Eğitim Müdürü Hayati DOĞAN Bey’e teşekkürlerini iletti.

 

Başkan Yardımcısı


Hayati OTYAKMAZ