SGK’da Eğitime Destek Kermesi Düzenlendi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  personelince oluşturulan “SGK Gönüllüleri” ile Derneğimiz  ortaklaşa  “Eğitime Katkı Kermesi” düzenledi.

Kermeste, dernek üyelerimizin el emeği göz nuru giyecek, takı malzemeleri büyük ilgi görürken ziyaretçiler için ev yapımı yiyecek ve kitap reyonları da oluşturuldu.

SGK personelinin büyük bir ilgi gösterdiği kermesin açılışında konuşan TÜGED Başkanımız İbrahim Erdoğan,  “ülkemizdeki eğitim-öğretim seviyesini yükseltmek amacıyla; kimsesiz çocuklara ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına eğitim desteği sağlamak amacıyla düzenlenen kermes için  “SGK Gönüllüleri” ne teşekkür ediyorum” dedi.

SGK Gönüllüleri adına açıklamada bulunan SGK Kurumsal Hizmetler Daire Başkanı İlhan İşman’da, çocuklarımızın ve gençlerimizin; eğitimli, sorumluluk sahibi, kendi kendine yetebilen, bilgili, toplumsal sorumluluk bilincine sahip, sağlıklı birer birey olarak yetiştirebilmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Eğitime Katkı Kermesi”ne kurum personelinin gönüllünce katkı sağladığını söyledi.

Dernek Başkanımız Erdoğan, Kurum Başkanı adına danışman Cüneyt Olgaç’a,  SGK Gönüllüleri İlhan İşman, Ecz.Nergiz Değirmenci ve Mahmut Erdemir’e  desteklerinden dolayı  plaket verdi.