Pursaklar Aile Okulu İlk Mezunlarını Verdi

TÜGED; Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği ve Pursaklar Kaymakamlığı işbirliğinde Ankara Büyükşehir Pursaklar Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen “Pursaklar Aile Okulu” ilk mezunlarını verdi. Aile Okulunda Kursiyerlere yaklaşık bir ayda 32 saat süre ile “Sağlıklı İletişim, Sevgi, Saygı, Çocuk gelişimi ve eğitimi  ile Sadakat Aile Okulu” alanlarında eğitimler verildiği Pursaklar Aile Okulundan 40 bayan kursiyer sertifikalarını alarak mezun oldular.

Sertifika törenine Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Devlet Bakanı Danışmanı Yıldırım Tektaş, Halk Eğitim Müdürü Hayati Doğan ve çok sayıda kursiyerler ile yakınlarının katılımı ile gerçekleşti.

Törende birer konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı ve Kaymakamı toplumun temel taşı olan aile müessesesinin önemi üzerinde durarak bu alanda yapılan çalışmaların takdirle karşıladıklarını ancak bu çalışmaların artarak devam etmesi gerektiği hususuna dikkat çektiler. Aile bireyleri arasında Sağlıklı İletişim kurulması sevgi ve saygının arması için bu tür eğitim projelerin önemli olduğu ve yaygınlaşması gerektiği üzerinde durdular.

Türk aile yapısının erozyona uğramış olduğunu ve son yılarda boşanma oranlarının arttığını belirtti. Bir milyon kişinin mahkemelerde boşanma davasının devam ettiğini ve aile içi şiddetin arttığını ifade etti.

Ehliyeti olmayan bir kişi nasıl trafiğe çıkamıyorsa aile ile ilgili eğitim ve bilgilendirme almayan insanların evliliğine izin verilmesiyle ülkemizdeki bu durum ortaya çıkar. Aile içi şiddet, huzursuzluk ve boşanmalar artarak, cinnet sayısı ve katliamlar çoğalıyor. Hapishanelerde yer kalmadı ve yeni cezaevleri inşa ediliyor. Millet olarak sevgi, saygı, sadakat ve hoşgörüye çok ihtiyacımız var.”dedi. TÜGED olarak aile eğitiminin yaygınlaştırılması ve devlet politikası haline getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirttiler.

Erdoğan;  Pursaklar Aile Okulundan 40 bayan kursiyer sertifikalarını alarak mezun oldular. Bu yeterli değil ama ilk olması bakımından önemlidir. Bundan sonra da aylık kurslar verileceğini belirterek katkılarından dolayı Pursaklar kaymakamı Dr. Ahmet CENGİZ beye teşekkür ettiler.