Kitap Okuma Kampanyası

Gönüllü Eğitimciler Derneği Televizyonların olumsuz etkilerine karşı savaş açtı. Ankara genelinde İlköğretim öğrencileri arasında yaz tatilin süresince “KİTAP KURDU YETİŞTİRME” isimli kitap okuma kampanyası başlattı. Başarılı geçen kampanya sonuçlandı.

Kitap okuma kampanyası ile okulların tatile girmesi ile yaz tatili süresince en az 6 ve daha fazla kitap okuyup özetini çıkaran öğrenciler Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler. Kitap okuma kampanyasına 50 kadar öğrenci katıldı. Kampanyaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler varildi. En çok kitap okuyan öğrenciler arasından kura ile tespit edilen 10 öğrenci ise öğretim süresince aylık 30 YTL eğitim yardımı almaya hak kazandılar ve ilk olarak da 1’er adet çeyrek altınlarını aldılar.

KİTAP OKUMA KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ GÖSTEREN
GAZİ ÇOCUK YUVASI KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

İlki bu sene düzenlenen ve büyük ilgi gören yarışmanın ödülleri 23.09.2005 Cuma günü saat: 19:30’da Ankara Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen bir törenle dağıtıldı. Kitap Okuma kampanya katılan ve en çok kitap okuyan Gazi Çocuk Yuvası ve Polatlı Hikmet ULUBAY İlköğretim Okulun (Bölge yatılı Okulunda) okuyan 280 öğrenciler için 1 Ekim 2005 ile 23 Nisan 2006 tarihine kadar kitap okuma kampanyası uzatıldı. Kampanya kapsamında en az 10 ve daha fazla kitap okuyup özetini çıkaran öğrenciler altın ve eğitim desteği ile ödüllendirileceklerdir.

GAZİ ÇOCUK YUVASI TOPLU YAŞGÜNLERİ KUTLANDI

(SHÇEK) Gazi Çocuk Yuvasında kalan öğrencilere Gönüllü Eğitimciler Derneğinin desteği artarak devam etmektedir. Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması nedeni ve ayrıca yuvada kalan yıl içerisinde doğan çocuklar için 29 Ekim 2005 Perşembe günü akşam saat 18:00’de topluca yaş günü kutlaması yapıldı. Ayrıca Palyaço Murat BAYER’in mini bir gösterisi ile çocuklar gönüllerince eğlendiler ve hoşça vakit geçirdiler.

Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı sayın Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, Dünyada TV izleyen ülkeler sıralamasında Ülke olarak ABD’den 2. sırada yer aldığını. Televizyonların reytink uğruna çocukları olumsuz etkileyen dizi ve programlar yaptığını bununda çocuklarımızı olumsuz etkilediğini bu nedenle TV’lerin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinden uzak tutmak gerektiğini belirtti.
Dernek olarak Kitap Okumayı teşvik etmek suretiyle TV izlemeye savaş açtıklarını ve kitap okuyan öğrencileri altın ile ödüllendirilerek çocuklarımızı TV’ler den mümkün olduğu kadar uzak tutmağa çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Ülke olarak; bilimde, fende, teknolojide ön sıralarda yer alabilmesi için çocukların çok kitap okumaları gerektiğini vurguladı.

 

Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı :Yrd. Doç. Dr.İbrahim ERDOĞAN