”Haydi Kızlar Okula”

Türkiye Gönüllü eğitimciler Derneği Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte kütüphane oluşturdu. Bu amaçla 5 bin adet kitap vererek “HAYDİ KIZLAR OKULA” kampanyasına katkıda bulundu.

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği kuruluşundan günümüze kadar özellikle de çocuk yayıncılığı alanında yaklaşık 50 adet yayın basımını gerçekleştirmiştir.

Bu yayınlardan; çocuk masalları ve hikâye kitapları ile 2 ayda bir yayınlanan YUNO isimli dergi çıkartmaktadır. Dergi ve çocuk kitaplarını ücretsiz veya maliyetine dağıtmaktadırlar. Eskişehir ili Günyüzü İlçesi, Yozgat İli Sarıkaya İlçesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde birçok okul ve Ankara’daki çocuk ıslah evlerine ile  SEÇEK’e bağlı çocuk yuvalarına on binlerce kitap bağışlayarak çocukların okumaları için katkıda bulunmuşlardır.

Okumanın önemine dikkat çeken Sayın Dernek Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN özellikle de kız çocukların okutulmasının daha da önemli olduğunu bu nedenle Dernek olarak Haydi Kızlar Okula kampanyası kapsamında özelliklede kız çocukları için kitap vererek katkıda bulunduklarını ve bu alandaki çalışmalarının artarak devam edeceğini belittiler.

TÜGED Basın ve İletişim Merkezi