Gönüllü Eğitimcilerden Yozgat’a Hatıra Ormanı

Prof. Dr. Ali Yücel UYAREL ve Mustafa OTYAKMAZ adına hatıra ormanı oluşturuldu

TÜGED-Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği üyeleri, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesine 3 bin fidan dikerek hatıra ormanı oluşturdu.

Sarıkaya Beştepeler Mevkii’nde düzenlenen fidan dikim törenine, Yozgat Valisi Amir Çiçek, Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Sacit Adalı, Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, Belediye Başkan Vekili Halil Yıldız, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç.Dr. İbrahim Erdoğan, İl Çevre ve Orman Müdürü Birol Ayyıldız, İl ve İlçe Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yozgat Valisi Amir Çiçek, Sarıkaya Belediyesinin Beştepeler mevkiinde ağaçlandırma çalışması yaptığını belirterek, bu yıl ise belediye ve dernek işbirliğinde güzel bir çalışmayla öğrenciler ile gönüllü vatandaşlarımızın katkılarıyla hatıra ormanı oluşturulduğunu bu güzel çalışmaya katkı veren herkese teşekkür etti.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Yrd. Doç Dr. İbrahim Erdoğan, ağaç dikim törenine katılanlara teşekkür etti. Erdoğan, “Bugün burada 3 bin fidana can suyu vereceğiz. Dernek olarak bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek, 10 yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, 100 yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir. Biz insan yetiştirmek istiyoruz. İnsan sevgisinin yanında ağaç sevgisini de aşılamak istiyoruz. Türkiye Genelinde 200 bin civarında sivil toplum kuruluşu var örnek olsun diye biz her yıl hatıra ormanı oluşturuyoruz” şeklinde konuştu. TÜGET olarak öğrenci ve gönüllü üyelerin katkılarıyla her yıl bir hatıra ormanı oluşturduklarını 2006 yılında Eskişehir İli Günyüzü İlçesi Şehitlik anıtının ağaçlandırılmasını ve Gümüşkonak Hatıra Ormanı oluşturduklarını, Geçen yılda Ankara Haymana İlçesine Gümüşkonak 2000 bin adet çam diktiklerini belirterek Dernek olarak hatıra ormanı oluşturmayı geleneksel hale getirdiklerini belirttiler.