Gönüllü Eğitimcilerden Geleneksel İftar Yemeği

Gönüllü Eğitimciler Derneği Yenimahalle Belediye Başkanlığı Düğün salonunda düzenlediği iftarda; SHÇEK Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı Keçiören Atatürk ve Gazi Çocuk Yuvasında kalan çocuklar, Seyran Bağları Huzurevinde kalan Yaşlılar, Dernek üye ve yakınları ile Üniversitelerde okuyan yabancılar öğrenciler bir araya geldi.

Gönüllü Eğitimciler Derneğinin geleneksel iftar yemeğine; Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet DUAYR eşi ile Birlikte katıldılar. Ayrıca Adana Millet Vekili Sayın Ayhan Zeynep Tekin BÖRÜ hanımefendinin de katıldığı iftar yemeği Sivil Toplum ve Yerel Yönetim kaynaşması ve işbirliğinde 7 Ekim 2006 tarih Cumartesi günü Yenimahalle Belediyesi Düğün salonun’da yapıldı.
İftardan önce ünlü neyzen Ekrem VURAL ve arkadaşları Semazenler ve neyler eşliğinde Türk tasavvuf musikisinden güzel örnekler sundular. Yemekten sonra da Canlı Karagöz ve Hacivat gösterisi ile özellikle çocuklar başta olmak üzere yemeğe katılanlar hoşca bir vakit geçirdiler.
Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet DUYAR, Yemekten sonra yaptığı konuşmalarında; Bugün toplumum her kesiminden insanların olduğu bu iftar yemeğinde bir tarafta gençler ve öğrenciler, diğer taraf da devletimizin yuvalarında kalan yavrularımız, ve yaşlılar ile kadınlarımız hep birlikte iftarda birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını ve bunu sağlayan Gönüllü Eğitimciler Derneğine teşekkür ettiler. Biz Belediye olarak Sivil toplum kuruluşlarının hep yanlarındayız. Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ortak çalışabileceklerini ister projelerini getirsinler isterse birlikte işbirliğinde ortak projeler yapabileceklerini ve bu konuda söz veriyoruz kapılarımız böyle güzel projelere hep açıktır dediler.
Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN’DA yaptığı konuşmalarında sofralarını yaşlılar, çocuklar, öğrenciler ve kadınlara açan sayın Ahmet DUYAR’A bir teşekkür belgesi takdim ettikleri iftar yemeği çok büyük bir katılımla ve yoğun ilgi ile gerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN
Gönüllü Eğitimciler Derneği
Genel Başkanı