Gönüllü Eğitimcilerden Engellilerle Piknik

Gönüllü Eğitimciler Derneğinin organize ettiği piknikte, Engelliler ve aileleri Mavi Gölde piknik yaptılar. Piknikte Engelliler ve aileleri gönüllerinde eğlendiler ve hoşca bir vakit geçirdiler. Ayrıca Engelliler Dernek gönüllüleri sohbetler ettiler ve güzel bir gün geçirdiler.

Gönüllü Eğitimciler tarafından organize edilen bir organizasyon ile geçen yılda Moganda Engelli ve Gazi Çocuk Yuvasında kalan çocuklar kaynaşma pikniğinde Mogan Gölünde birlikte piknik yapmışlardı.Bu yıl ikincisi yapılan engelli pikniği geleneksel hale geldi.
Dernek Genel Başkanı sayın Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN yaptığı kısa açıklamalarında; Dernek olarak eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olarak eğitimle ilgili çalışmalar yaptıklarını bunun yanında sosyal amaçlı çalışmalarının da bulunduğunu özellikle de engellileri seviyoruz ve dernek olarak sosyal amaçlı faaliyetlerimizde engellileri unutmuyoruz. Her yıl gezi, piknik ve çeşitli etkinliklerimize engellileri dahil etmeğe çalışıyoruz ve onlar ile birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını bu tür etkinliklerinin devam edeceğini belirttiler.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı