Gönüllü Eğitimcilerden

Gönüllü Eğitimcilerden Suriyeli Mültecilere Yardım Eli..

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneğinin organize ettiği ve Ankara’daki özel okullardan, özel çağrı koleji ve özel pınar koleji öğrencilerinin katılımıyla yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında; mont, kaban, ayakkabı, battaniye ve çeşitli giysiler topladı. Dernek gönüllülerin katkıları ile 500 battaniye, 1000 m2 halı olmak üzere bir TIR yardım malzemesi Mardin İli Midyat Kaymakamlığına ulaştırılarak bölgedeki Suriyeli soydaş ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtıldı.

TÜGED Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan ve Necati Parmak, toplanan yardımları bizzat Suriyelilere yerinde teslim etmek ve bu vesile ile Mardin İli Midyat ilçesi Çadır kent ve çadır kentin dışında yaşayan Suriyeli mültecileri ziyaret ettiklerini belirterek Midyat Kaymakamlığı nezaretinde yardımlar Suriyelilere dağıtılmaya başlandı.

Konu hakkında açıklama yapan Sayın ERDOĞAN, Gönüllü Eğitimciler derneği eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu ancak Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve soğuk kış aylarında yaşam mücadelesi veren Suriyelilere devletimiz yardım ediyor fakat bizde sivil toplum kuruluşu ve dernek gönüllüleri olarak çorbada bizimde tuzumuz olsun duyarsız kalamazdık ve kalmadık.

Sayın Erdoğan, gönüllü eğitimciler derneği olarak, Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir hadisi şerifinin gereği olarak Suriyeli kardeşlerimize yardımlarımız devam edecektir.