Gönüllü Eğitimciler Hatıra Ormanı

Gönüllü Eğitimciler Derneği Eskişehir İli Günyüzü İlçesine bağlı Gümüşkonak Belediye başkanlığı ile birlikte, Gümüşkonak kasabası Hacettepe mevkisine 8 Nisan 2007 tarih pazar günü, Dernek üye ve yakınları ile Özel Pınar İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımı ile “Gönüllü Eğitimciler Hatıra Ormanı” ismi ile 2000 adet çam diktiler.

Dernek ve Belediye işbirliğinde gerçekleşen hatıra ormanı kapsamında düzenlenen törende konuşan Gümüşkonak Belediye Başkanı Sayın Esat AÇIKEL, Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, Es-Der Ankara Şube Başkanı Oral BÜYÜKSARI, Sivrihisarlılar Dernek Başkanı Dr. Kasım ÜNALAN, Gecekliler Dernek Başkanı Ahmet HIZLAN, Özel Pınar İlköğretim Okulu Öğrenci ve Öğretmenleri ile Dernek Üye ve yakınlarını böyle güzel bir günde, güzel bir hizmet amacı ile kasabalarında bulunmalarından ve güzel hizmetlerinden ötürü kendilerini kasabalarında görmekten mutlu olduklarını ve kasabalarında ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belittiler.

Ankara’dan 2 Otobüs ve 4 küçük araba ile yaklaşık 100 kişinin katıldığı ağaç bayramı kapsamında yaklaşık 2000 adet çam dikimini takiben misafirlere yemek tatlı ve şifalı gecek suyu ile çay ikram edildi. Belediye başkanı günün anısına katkılarından dolayı Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN ve Es-Der Ankara Şube Başkanı Oral BÜYÜKSARI’ya birer adet Teşekkür Belgesi takdim ettiler. Belediye Başkanı Sayın Esat AÇIKEL Bu sene kasabamıza yaklaşık 4500 adet ağaç dikdiklerini, Orman Bakanlığı ile görüşmelerinin devam ettiğini seneye 50 bin çam ağacı dikeceklerinin müjdesini verdiler.
Gönüllü Eğitimciler Dernek Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN verdiği bilgide bugün sabah öncelikle Günyüzü Şehitliğinde uğradık yaklaşık 300 adet çam ağacı diktik. Gümüşkonak hatıra ormanı ve ardından da Gecek köyüne uğradık orada da yol boyuna çam ağaçları diktik. Gecek suyu tesislerini ziyaret ettik. Dernek olarak bu bölgeye yardımlarımızın devam edeceğini söyledi. Günyüzü’ne Kütüphane kuracaklarının müjdesini verdiler.

Erol COŞKUN
Gönüllü Eğitimciler Derneği
Basın ve İletişim Sorumlusu