Eskişehirlilerin Örnek Dayanışması

Onur konuğu olarak Demokratik Sol Parti Genel Başkanı sayın Zeki SEFER’İN katıldığı gecede, farklı siyasi partilere mensup Eskişehir İlçe ve Kasaba Belediye Başkanları, Dernek Başkanları ve hemşerilerin katılımı ile 1 Eylül 2006 tarih Cuma akşam Ankara’da gerçekleşen gecede kısır tartışma ve siyasetten uzak Eskişehir’in memleket meseleleri hakkında bilgi alış verişi ve beyin fırtınası yapıldı.

Hemşerilerin birbirleri ile tanışma ve kaynaşmaları amacı ile Eskişehirlilerin Ankara’da düzenledikleri siyasetten uzak bu gece birlik ve beraberliğimizin pekişmesi, dayanışma ve kaynaşmamıza katkı sağlaması açısından örnek bir tablo olarak diğer şehirlerimize ve özellikle de Ülkemizin önde gelen farklı siyasi temsilcilerince memleket meselelerinde birlikte hareket edebilmelerinin güzel bir örneğini teşkil etti.

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Gönüllü Eğitimciler Derneğinin ev sahipliğini yaptığı toplantıda kısa bir konuşma yapan Dernek Genel Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN, Eskişehirlileri Derneklerinde konuk etmekten mutlu olduklarını belirttikten sonra eğitim alanında yapmış oldukları güzel çalışmalar hakkında kısaca bilgi verdiler.

Başkentte Eskişehirlilerin örnek alınacak gecesine;

DSP Genel Başkanı Sayın Zeki SEZER,

ALPU İlçesi Belediye Başkanı Mustafa GÖKÇE,

Kaya kent Kasabası Belediye Başkanı Ümit İRDELP,

Odunpazarı Belediye Meclis üyesi Akif ÇİZMELİOĞLU,

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın ve Yayın Müdürü Erol COŞKUN

Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN,

Sivrihisarlılar Derneği Başkanı Dr. Kasım ÜNALAN ve

Es-DER Eskişehir ili ve İlçeleri Yrd. ve Dayanışma Derneği Ankara Şube Başkanı Pilot Oral BÜYÜKSARI,

Kayakent.net Ankara Temsilcisi Erol OLÇAY ve birçok Eskişehirli hemşerilerin katılımı ile gerçekleşti.

ZEKİ SEZERE KAYAKENTİN YÖRESEL KİLİMİ HEDİYE EDİLDİ

Eskişehir’in kilimleri ile ünlü beldesi Kayakent Kasabası Belediye Başkanı Ümit İRDELP, DSP Genel Başkanı Sayın Zeki SEZERE kök boyası ile boyanmış solmaz el emeği göz nuru yöresel Kayakent kilimi hediye etti ve kendilerini Eskişehir’in şirin Kayakent Kasabasına davet ettiler.

Gecede bir konuşma yapan ES-DER Ankara Şube Başkanı Pilot Oral BÜYÜKSARI’DA 1 ve 2 Eylül’ün Eskişehir için ayrı b.r önemi vardır. Seyit Battal Gazinin kurtuluşu ve Eskişehir’in Kurtuluşu olduğunu belirterek bilgi verdikleri gecede toplu fotoğraf çektirildikleri bu güzel gecenin ardından topluca hemşerilerinin düğününe katıldılar. Bu tür toplantıların devam edeceğini söylediler.

Erol COŞKUN

ES-DER Ankara Şube

Basın ve İletişim Sorumlusu