Canlı Karagöz ve İbiş Yuvada

Gönüllü Eğitimciler Derneği, SHÇEK Sosyal Hizmetler Kurumuna bağlı Gazi Çocuk Yuvasını Bayramın son günü Canlı Karagöz ve İbiş götürdü. Dernek geleneksel olarak her bayram çocuk yuvalarını ziyaret ettiklerini bu bayramda, derneğin Sanat ve Kültür Danışmanı Kenan OLPAK yönetiminde Gazi Çocuk Yuvasını ziyaret ettiler. Ziyarette beraberinde Canlı Karagöz ve İbişi oynayan Derneğin Sanat ve Kültür Danışmanı Kenan OLPAK ve öğrencileri yuvada kalan çocuklara canlı olarak Karagöz ve İbişi oynadılar. Çocukların da katılımı ile Bayramın son günün de Gazi Çocuk Yuvasında kalan çocuklar hoşça bir vakit geçirdiler ve gönüllerince eğlendiler. Programın sonunda topluca fotoğraf çektirdiler.

Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı sayın İbrahim ERDOĞAN Dernek ve gönüllü aileler ile birlikte Devlete bağlı yuvaları ziyaret ettiklerini bu bayramda Gazi Çocuk yuvasına canlı Karagöz ve İbişi götürdüklerini söylediler.

Yuvada kalan çocuklara dernek olarak ücretsiz tiyatro ve drama kursları verdiklerini ve bu kursların sonunda çocuklar Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Tiyatro oyununu çok başarılı bir şekilde oynadıklarını ayrıca yuvada bahar şenlikleri düzenlediklerini, Çocuk korosunun konserler verdiğini, Gazi Çocuk Yuvasına 10 bilgisayardan oluşan bir bilgisayar sınıfı oluşturduklarını bunlara ilaveten Kültür ve sanat ağırlıklı çalışmalar ile yuvaya yardımlarının artarak devam edeceğini belittiler.

Dernek başkanı Sayın Erdoğan Gönüllü Eğitimcilerin daima öksüz, yetim ve kimsesiz çocukların yanında yer aldıklarını ve bu tür çalışmalarında kendilerini maddi ve manevi destekleri ile yalnız bırakmayan gönüllü,duyarlı kişi ve kurumlara çok teşekkür ettiklerini belittiler.

Erol COŞKUN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Basın ve İletişim Sorumlusu