Bu Yıl Hatıra Ormanı Kırıkkale Üniversitesine Oluşturuldu

TÜGED HER YIL BİR İLİMİZE HATIRA ORMANI OLUŞTURUYOR

Bu Yıl Hatıra Ormanı da Kırıkkale Üniversitesine Oluşturuldu.

 

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Kırıkkale Üniversitesi Kampüs alanına 4. Hatıra ormanını oluşturdu. Programa Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem YILDIZ, Eski Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Sacit ADALI, TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN ve üniversiteden öğrenciler katıldı.

Tügedin organize ettiği hatıra ormanı kapsamında 4 Nisan Pazar günü, Ülkemizde okuyan yabancı öğrencilerden; Pakistan, Somali, Filistin, Malezya ve Türk öğrencilerinde aralarında bulunduğu yaklaşık 100 öğrenci mini bir birleşmiş milletler gibi Kırıkkale Üniversitesinin Kampüs alanına 4 bin çam diktiler.

Programda konuşan Rektör haftanın tatil günü evlerinde aileleriyle geçirmek yerine Üniversitemizde hatıra ormanı dikmek için burada bulan ve bu güzel etkinliğe katkı veren herkese teşekkür ederek üniversitelerinin dahada yeşil olmasına katkı verdiklerinden dolayı Türkiye Gönüllü Eğitimciler derneği Sayın Başkanı İbrahim ERDOĞAN şahsında tüm dernek ve gönüllüleri canı gönülden teşekkür ettiğini belitti.

Sayın ERDOĞANDA dernek olarak her yıl bir ilimizde hatıra ormanı kuruyoruz. Bu yıl 4. Hatıra ormanını, Kırıkkale Üniversitesine dikmekten ve bizlere Üniversitenin kapılarını açan sayın rektörümüze teşekkür ederim. Her yıl bir hatıra ormanı oluşturmaya çalıştıklarını, 2007 yılında;  Eskişehir Günyüzü “Gönüllü Eğitimciler hatıra Ormanı”, 2008 yılında; Ankara Haymana “Prof. Dr. Sebahhatin Zaim Hatıra Ormanı”, 2009 yılında; “Yozgat  Prof. Dr. Ali Yücel UYAREL ve Mustafa OTYAKMAZ hatıra ormanı”    ile 10 binin üzerinde çamı toprakla buluşturdular. Bu güzel ağaç bayramı öğrencilere öğlen piknik yapılarak son buldu.

 Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği

Haber Merkezi