Bozok Üniversitesine Bilgisayar Laboratuarı

TÜGED’DEN BOZOK ÜNİVERSİTESİNE BİLGİSAYAR LABORATUVARI

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Bozok Üniversitesi-Akdağmadeni Meslek Yüksek Okuluna “Bilgisayar Laboratuarı” açtı.

Bilgisayar laboratuarı açılışına Yozgat Valisi Amir ÇİÇEK, Yozgat Milletvekili Dr. Osman COŞKUN,İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin GAMSIZ, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi DAŞTAN, Akdağmadeni Kaymakamı Ali ÇELİK,Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman ERBİL ve kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı.

TÜGED Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN yaptığı konuşmada, dernek olarak kurulduğundan beri bilim ve teknolojiye önem verdiklerini,ulusal ve uluslar arası proje yarışmaları yaptıklarını, Meslek Yüksek Okulunda öğrencilerin bilim ve teknolojiyi takip etmeleri için 20 adet bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarı hediye ettiklerini öğrencilerin başarısında bilgisayarın büyük önemi olduğunu vurguladı.

YOZGAT Valisi Amir ÇİÇEK de yaptığı konuşmada Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini vurgulayarak,TÜGED’in yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinden övgüyle söz etti. TÜGED’in “YOZGAT Haydi Okumaya” Kampanyasına 2.000 adet kitap bağışı yaptıklarını, TÜGED’in Yozgat ili için yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ettiler.

Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de okullarında açılan bilgisayar sınıfının kendilerini bilim ve teknolojiyi takip açısından son derece önemli olduğunu belirterek, memnuniyetlerini dile getirdiler.