2.Çocuk Bayramı Coşkulu Geçti

Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından geleneksel hale gelen 23 Nisan Çocuk Bayramında Yozgat İli Sarıkaya İlçesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı köy okullarından toplam 7 ilköğretim okulunda okuyan 23 öğrenci 21,22 ve 23 nisan tarihlerinde Başkent Ankara’da 3 gün boyunca bir program dahilinde gezdiler ve hoş vakit geçirdiler ve kardeş aileler yanında misafir edildiler.

Bu yıl ikincisi düzenlenen çocuk bayramı etkinliği olarak, Anadoludan gelen 23 öğrenci 21, 22 ve 23 Nisan tarihlerinde ilk iki gün sırası ile; TBMM, Göksu ve Harikalar Diyarı, Etimesgut Hava Müzesi, Ankara Kalesi ile Deniz Feneri Ankara Şubesini ziyaret ettiler. 23 nisan Pazar günü ilk önce Anıtkabir ziyaret edildi ardından Ata kuleden Ankara seyredildi. Özel Çağrı Koleji ziyaret edildi ve öğren yemeğini takiben öğrenciler topluca Eğitim Fuarını gezdiler ve akşam üstü Yozgat’a uğurlandılar.

ANADOLUDAN GELEN 23 ÖĞRENCİ 3 GÜN ANKARAYI GEZDİ

Öğrenciler üç gün süre ile bir program dahilinde Ankara’yı gezdiler ve hoşça bir vakit geçirdiler. Deniz Feneri öğrencilere çeşitli elbise ve ayakkabı gibi hediyeler verdiler. Dernek başkanı sayın Doç. Dr. ERDOĞAN hey yıl anadoludan öğrencileri 23 nisanda Ankara’da bir bayram havasında kardeş aileler yanında misafir ederek gezdirdiklerini bunun gelenekselleştiğini ve önümüzdeki yılda devam edeceğini belirttiler. Geziye bölgelerinde düzenlenen yarışmada başarılı olan öğrencilerin katıldığını böylece öğrencilerin bir manada onure edildiğini ve ödüllendirildiklerini söyledi. Amaçlarının köylerinden hiç dışarıya çıkmayan çocuklara Ankara’yı gezdirmek olduğunu söylediler.

Yrd. Doç. Dr.

İbrahim ERDOĞAN

Gönüllü Eğitimciler Derneği

Genel Başkanı